Poezija, proza i još ponešto...

PrijemKalendarČesto Postavljana PitanjaTražiLista članovaKorisničke grupeRegistruj sePristupi

Delite | 

Aleksa Šantić

Ići dole 
AutorPoruka
Ksio
Admin

Broj poruka : 93
Datum upisa : 19.01.2018
Godina : 45

PočaljiNaslov: Aleksa Šantić   Ned Jan 21, 2018 1:09 pm

Ako hoćeš

Ako hoćeš da o zori pjevam tebi pjesme moje, oj, ne bježi sa prozora, da ja gledam lice tvoje! Ako hoćeš da ti pjevam o sunčanom toplom sjaju, oj, pogledni okom na me, divotanče, mili raju! Ako hoćeš da ti pjevam onu tihu nojcu milu, razvij tvoju gustu kosu - mirisavu meku svilu! Ako hoćeš da ti pjevam miris divnog pramaljeća, oj, razgrni njedra bijela - da udišem miris cvijeća! Il' ako ćeš pjesmu moju o izvoru slasti bujne, hodi, hodi na grudi mi, da ti ljubim usne rujne!...
Nazad na vrh Ići dole
Pogledaj profil korisnika http://mundana.serbianforum.info
Ksio
Admin

Broj poruka : 93
Datum upisa : 19.01.2018
Godina : 45

PočaljiNaslov: Re: Aleksa Šantić   Ned Jan 21, 2018 1:13 pm

Čežnja

Gdje ste?... Ja budan na prozoru stojim Naslonjen čelom na staklo... Sve spava... Noć sjajna, kô da po oknima mojim polako šušti vaša kosa plava... U ove čase zvijezdâ i snovâ u vašu baštu ja sam dolazio; Mirisao je jorgovan i zova, i mrki čempres povijô se ti'o. U ove čase vi ste ruža bili, ja leptir bio što na cvijet pada; Ah, vaše kose, oči, smijeh mili, i vaše tijelo i ljepota mlada Opiše mene... Mi bjesmo u raju, jabuke slatke berući sa grana... Dok slavuj pjeva i zvijezde sjaju i rasipa se miris jorgovana. No sve je prošlo... Kô jablan bez rose sam ginem sada i u čežnji stojim... Noć, sjajna, kô da svila vaše kose polako šušti po oknima mojim.
Nazad na vrh Ići dole
Pogledaj profil korisnika http://mundana.serbianforum.info

Aleksa Šantić
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» Miroslav Antić
» Miroslav Antić

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Mundana :: DOMAĆA POEZIJA I PROZA-
Skoči na: